Zewnętrzny lekarz weterynarii w służbie powiatowej inspekcji
Pandemia nie niweluje potrzeby walki z chorobami zakaźnymi u zwierząt, takimi jak ASF czy ptasia grypa. Do ich zwalczania niezbędna jest pomoc lekarzy nie zatrudnionych w inspekcjach, którym warto dać korzystne warunki świadczenia usług.
Ustawa z 29 stycznia 2004 r. o inspekcji weterynaryjnej, w art. 16 ust. 1, zezwala powiatowemu lekarzowi weterynarii (dalej: PLW), który pełni rolę kierownika powiatowej inspekcji weterynaryjnej, w przypadku braków organizacyjnych lub finansowych, na wyznaczenie do wykonywania określonych czynności weterynaryjnych, zewnętrznych lekarzy weterynarii, nie będących pracownikami inspekcji.
W skali kraju w czynności wykonywane z wyznaczenia PLW zaangażowanych jest ok. 6 tys. lekarzy weterynarii.
Jakie czynności
Katalog czynności na których zewnętrzne zlecenie zezwolił ustawodawca, określa art. 16 ust. 1 pkt. 1 ustawy. Należą do nich m.in. tak istotne dla bezpieczeństwa żywności: szczepienia ochronne, nadzór nad skupem i sprzedażą zwierząt, wystawianie świadectw zdrowia, nadzór nad ubojem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta