Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zewnętrzny lekarz weterynarii w służbie powiatowej inspekcji

08 lutego 2022 | Dobra Administracja | IRENA WACHOWIAK-SZUDRA

Pandemia nie niweluje potrzeby walki z chorobami zakaźnymi u zwierząt, takimi jak ASF czy ptasia grypa. Do ich zwalczania niezbędna jest pomoc lekarzy nie zatrudnionych w inspekcjach, którym warto dać korzystne warunki świadczenia usług.

Ustawa z 29 stycznia 2004 r. o inspekcji weterynaryjnej, w art. 16 ust. 1, zezwala powiatowemu lekarzowi weterynarii (dalej: PLW), który pełni rolę kierownika powiatowej inspekcji weterynaryjnej, w przypadku braków organizacyjnych lub finansowych, na wyznaczenie do wykonywania określonych czynności weterynaryjnych, zewnętrznych lekarzy weterynarii, nie będących pracownikami inspekcji.

W skali kraju w czynności wykonywane z wyznaczenia PLW zaangażowanych jest ok. 6 tys. lekarzy weterynarii.

Jakie czynności

Katalog czynności na których zewnętrzne zlecenie zezwolił ustawodawca, określa art. 16 ust. 1 pkt. 1 ustawy. Należą do nich m.in. tak istotne dla bezpieczeństwa żywności: szczepienia ochronne, nadzór nad skupem i sprzedażą zwierząt, wystawianie świadectw zdrowia, nadzór nad ubojem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12186

Wydanie: 12186

Spis treści

Reklama

Zamów abonament